![Güzel Bir Hikayeydi, Şimdi Anılarımızda Kaldı: Post-Rock Klasikleri Sizlerle](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-19:48/Güzel Bir Hikayeydi, Şimdi Anılarımızda Kaldı: Post-Rock Klasikleri Sizlerle.jpg)
Post-rock başladı, birinci dalga deneysel müziğe gönül vermiş ekiplerden oluşuyordu. Yeni müzik arayışları onlara durağan, atmosferik bir müzik yapmaya sürüklemişti. Henüz janranın tanımı yapılmamıştı ki, gelen ikinci dalga ile o da oldu. 2000-2010 yılları arasında internet ortamlarını kavuran Post-Rock oldu. Bazılarını ders çalışma müziği olarak, bazılarını aşk acılarını hafifleten ezgilerle, bazılarını ise de varoluş düşüncelerine yol gesteren sesleriyle olarak kendine bağladı.