![George ve Amal Clooney’nin Özel Bir Ada Üzerinde Bulunan 100 Milyon TL Değerindeki Ultra Lüks Evi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-15:17/George ve Amal Clooney’nin Özel Bir Ada Üzerinde Bulunan 100 Milyon TL Değerindeki Ultra Lüks Evi.jpg)
O evde de 2 kişi yaşanmaz. Günah ya.
George Clooney 2014 yılında Amal Alamuddin ile evlendikten sonra Thames Nehri'ndeki özel bir adada 10 milyon sterlin değerinde bir ev satın aldılar.
![George Clooney 2014 yılında Amal Alamuddin ile evlendikten sonra Thames Nehri'ndeki özel bir adada 10 milyon sterlin değerinde bir ev satın aldılar.](https://img-s1.onedio.com/id-6038dc49305fe1242a68fa0d/rev-0/w-600/h-600/f-jpg/s-64105edcb1c73277363302b3763c1ad2d9bfd449.jpg)
Fiyatı kadar ihtişamlı olan bu evin aynı zamanda Amal Clooney için manevi değeri de buluyor. Bu görkemli ev, Amal'ın çocukken gittiği okula çok yakın mesafede.
![Fiyatı kadar ihtişamlı olan bu evin aynı zamanda Amal Clooney için manevi değeri de buluyor. Bu görkemli ev, Amal'ın çocukken gittiği okula çok yakın mesafede.](https://img-s3.onedio.com/id-6038db37872b07712c1680f2/rev-0/w-600/h-378/f-jpg/s-8e5c906c414b1c9d114bc3faaabaaf5d8240596b.jpg)
Bu bakmaya doğamayacağınız evin her tarafı Thames nehri ile çevrili. Büyük bir arazi üzerine konumlandırılmış evde tam tamına 9 yatak odası bulunuyor.
![Bu bakmaya doğamayacağınız evin her tarafı Thames nehri ile çevrili. Büyük bir arazi üzerine konumlandırılmış evde tam tamına 9 yatak odası bulunuyor.](https://img-s1.onedio.com/id-6038db3d44b04bee31eaa48b/rev-0/w-600/h-399/f-jpg/s-4458544ee9d9c9ee48b1bcf382ff106f7a190ee3.jpg)
Buram buram tarih kokan bu evin yapımı baya eski zamanlara dayandığı için restorasyon yapımına ihtiyaç duyulmuş. Bu da yaklaşık 18 ay gibi bir sürede tamamlanmış.
![Buram buram tarih kokan bu evin yapımı baya eski zamanlara dayandığı için restorasyon yapımına ihtiyaç duyulmuş. Bu da yaklaşık 18 ay gibi bir sürede tamamlanmış.](https://img-s2.onedio.com/id-6038db4c44dd0be7297a9447/rev-0/w-600/h-441/f-jpg/s-c9435b70c4c4427de9d32a9c38f3c8a49b0fce7c.jpg)
Evin sadece kapalı alanlarını hesaba katarsak 11 bin metrekare olduğunu söyleniyor. Kaybolmaya çok müsait bir ev.
![Evin sadece kapalı alanlarını hesaba katarsak 11 bin metrekare olduğunu söyleniyor. Kaybolmaya çok müsait bir ev.](https://img-s1.onedio.com/id-6038db59872b07712c1680f6/rev-0/w-600/h-410/f-jpg/s-f9b0348d6e88165dc27dc1263402819607c54f99.jpg)
Evde misafir odası, oturma odası, aile odası, çalışma odası, kütüphane, yemek odası, kahvaltı salonu ve mutfak dahil olmak üzere çok sayıda oda bulunuyor.
![Evde misafir odası, oturma odası, aile odası, çalışma odası, kütüphane, yemek odası, kahvaltı salonu ve mutfak dahil olmak üzere çok sayıda oda bulunuyor.](https://img-s1.onedio.com/id-6038db5444dd0be7297a9449/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-52fe3e1bd1f789b5128910571e56822feea24392.jpg)
Evde ayrıca iki vestiyer odası, bir şarap mahzeni ve bol miktarda saklama alanı ve garaj bulunmaktadır.
![Evde ayrıca iki vestiyer odası, bir şarap mahzeni ve bol miktarda saklama alanı ve garaj bulunmaktadır.](https://img-s1.onedio.com/id-6038db6244dd0be7297a944b/rev-0/w-600/h-405/f-jpg/s-d2576aedb3637a8bbe88408685eb3426c52d0508.jpg)
12 kişilik bir sinema salonu, spor salonu, spa ve buhar odasının yanı sıra yatak odaları, ofis ve İtalyan şefleri için personel mutfağı içeren ayrı bir kompleks dahi yer alıyor.
![12 kişilik bir sinema salonu, spor salonu, spa ve buhar odasının yanı sıra yatak odaları, ofis ve İtalyan şefleri için personel mutfağı içeren ayrı bir kompleks dahi yer alıyor.](https://img-s1.onedio.com/id-6038db68b8c01e88304c7dea/rev-0/w-600/h-398/f-jpg/s-90d7041da4b09f0da06e083038163c611d7801de.jpg)
Evin her tarafı burada da gördüğünüz gibi yeşillikler içinde ve cıvıl cıvıl.
![Evin her tarafı burada da gördüğünüz gibi yeşillikler içinde ve cıvıl cıvıl.](https://img-s1.onedio.com/id-6038db6f872b07712c1680fa/rev-0/w-600/h-498/f-jpg/s-aa39462ba996c5523aa3829f4641cc23e5cee391.jpg)
👇
![👇](https://img-s2.onedio.com/id-6038dbce7c89289d30323761/rev-0/w-600/h-404/f-jpg/s-1f4735e1474c7470c25388db87b2d4bebad26255.jpg)
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda okuyalım...