Tebrikler! Piyango size vurdu. Ama kazandığınız ödülü alabilmek için önünüzde birkaç seçenek ve vermeniz gereken kararlar olacak. Şöyle ki;
100 liralık bir ödül kazandınız fakat bu ödülü başka bir kazananla paylaşmanız gerekiyor ve paylaşımı o kişi yapacak. Size ise ya teklifi kabul etmek -ve parayı yapılan teklife göre bölüştürmek- ya da reddetmek -ve hiç kimsenin tek kuruş almaması- seçenekleri kalıyor. Öteki kazanan size sadece tek bir teklif yapabilir, siz de bu teklifi ya kabul edersiniz ya da reddedersiniz. Pazarlık yok, başka teklif yok. Seçeneğiniz oldukça basit: Alırsınız ya da almazsınız.
Aşağıdaki tekliflerden hangilerini kabul edip hangilerini kabul etmezsiniz?