![Dışarıda Yediğimiz Enfes Cheddar Sosu Patatesle Birleştirdik Enfes Oldu!](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-20:58/Dışarıda Yediğimiz Enfes Cheddar Sosu Patatesle Birleştirdik Enfes Oldu!.jpg)
Dışarıda yediğimizde 'nasıl yapıyorlar yahu bunu' dediğimiz o akışkan ve lezzetli cheddar sosu yapmak işte bu kadar basit!
Cheddarlı Taze Patates Tarifi
4 adet patates
Karabiber
Zeytinyağı
Tuz
1 su bardağı Süt
150gr Cheddar peyniri
Patatesleri kabuklarını soymadan birer parmak kalınlığında kesin. Yağlı kağıt üzerine alın ve üzerlerine biraz zeytinyağı, tuz ve karabiber gezdirip 200 derecede 35-40 dakika kızartın. Sos tenceresine süt ve dilimli ya da rendelenmiş cheddarı koyup pişirin. Patateslerin üzerinde gezdirerek ya da bir kase içinde servis edin. Afiyet olsun.