![Diyarbakırda sağanak: Dere taştı, ev ve ahırları su bastı](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-19:33/Diyarbakır'da sağanak: Dere taştı, ev ve ahırları su bastı.jpg)
Kentte etkili olan sağanak, Ergani ilçesinde gnlük yaşamı olumsuz etkiledi.
İlçeye bağlı kırsal Güneştepe Mahallesi Akçemelik mezrasında dere taştı. Taşan su nedeniyle mezradaki bazı ev ve ahırları su basarken, 15 yıllık olduğu belirtilen köprü de zarar gördü.
![Fotoğraf: DHA](/dosyalar/images/diyarbakirda-dere-tasti-ev-ve-ahirlari-su-basti_5897_dhaphoto8.jpg)
Sinek Çayı taştı
Diyarbakır'da etkili olan yağış nedeniyle Çermik ilçesindeki Sinek Çayı’nın debisi yükseldi. Çaydan taşan su, bölgedeki piknik alanlarına zarar verdi.
Çermik- Ergani karayolunu da su bastı. Bazı bölgelerde araçlar yolda ilerlemede güçlük çekti. Suların tahliyesi için çalışma başlatıldı.
![Fotoğraf: DHA](/dosyalar/images/diyarbakirda-dere-tasti-ev-ve-ahirlari-su-basti-2-_6012_dhaphoto5.jpg)