Çoğu erkek, gerçek dünyada değil, hayal aleminde yaşar ve ideal kadınlarının 'sessiz' olması gerektiğini düşünür. Fantezilerini, dedikleri her şeye uyan, onlara karşılık vermeyen ve sorgulamayan kadınlar süsler. Kadının sessizliği, kimi zaman bağlılık, yakınlık ve sevgi göstergesi olarak da yorumlanır.
Ancak bilmezler ki, susan kadın bir şeylerin peşindedir...
Kadınlar, hislerinden bahsetmeyi ve sorunları konuşarak halletmeyi severler... ancak bir ilişkiyi bitirmeyi düşünüyorlarsa susarlar. Sürekli susmak, kayıtsızlıktır. Bir kadın sizinle tartışıyorsa, işte o zaman seviyordur. Sizi seviyorsa, bazen sizinle savaşıyormuş gibi gözükse de, aslında sizin İÇİN savaşıyordur. Umursamıyorsa ağzını açmaz. Umrunuzda olmayan biriyle niye tartışasınız ki? Gelecek hafta belki mesajlarına bile cevap vermeyeceğiniz birine yardım etmeye çabalamanın bir anlamı var mıdır?
Şunu bilin ki; sessiz kız arkadaş yoktur, ilgilenmeyen kız arkadaş vardır.