![Lezzeti ve Şekliyle Gönülleri Fetheden Sokak Lezzeti Çubukta Patates Nasıl Yapılır?](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:44/Lezzeti ve Şekliyle Gönülleri Fetheden Sokak Lezzeti Çubukta Patates Nasıl Yapılır?.jpg)
İster yemeklerin yanına isterseniz de tek başına atıştırmalık olarak yiyebileceğiniz nefis bir sokak lezzeti geliyor! Şekli ve pratikliğiyle favoriniz olacak çubukta patates tarifi...
Kapat
ÇUBUKTA PATATES
4 adet patates
4 adet çubuk
Tuz
Karabiber
Sıvı yağ
Patatesin ortasından çubuklu geçirin. Keskin bir bıçakla en uçtan başlayarak yavaş yavaş spiral kesin. Dilimlenen patatesleri yavaşça ayırın. Sıvı yağ, tuz ve karabiberi karıştırın. Patatesleri bu yağ ile kaplayın ve fırın tepsisine dizin. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında kızartın.