![Trabzonspor 2-1 Gaziantepspor](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-00:42/Trabzonspor 2-1 Gaziantepspor.jpg)
Ziraat Türkiye Kupası F Grubu ikinci maçında Trabzonspor, sahasında Gaziantepspor'u konuk etti. 1-0 geriye düşen Bordo-Mavili ekip 2 gol bularak öne geçmesini bildi ve maçı kazanan taraf oldu.
![](https://img-s1.onedio.com/id-5679b749e35ea3f3173cb3aa/rev-0/w-600/h-375/f-jpg/s-93ceed4d6a2da5372e2ba53c1be0637d423f7f3f.jpg)
Ziraat Türkiye Kupası F Grubu’nda Trabzonspor ile Gaziantepspor karşılaştı. Ev sahibi takımın cezası nedeniyle sadece 6 Gaziantepspor taraftarının izlediği mücadele Hüseyin Avni Aker’de oynandı. Karşılaşmayı Trabzonspor 2-1 kazanmayı başardı.
Tempolu başlayan maç gol de getirdi. Trabzonspor, N’Doye ile golleri kaçırırken, Gaziantepspor 10. dakikada İsmail Haktan ile 1-0 öne geçti. Bordo-mavili takım beraberelik golünü arasada ilk yarıda başarılı olamadı.
![](https://img-s1.onedio.com/id-5679b5e9e35ea3f3173cb36c/rev-1/w-600/h-319/f-jpg/s-609df7cd6fd300921792108346c9f7ac02fd0925.jpg)
Dakikalar 49’u gösterdiğinde kanattan gelen topu uzaklaştırmak isteyen Süleyman Özdamar, ters vuruşla Trabzonspor’un 1-1’lik eşitliği yakaladığı golü attı!
Oyuna 69. dakikada N’Doye’un yerine giren 18 yaşındaki Muhammet Beşir, 80. dakikada Trabzonspor’u 2-1 öne geçirdi. Genç forvet, ligdeki Eskişehirspor mücadelesinde de oyuna sonradan girip golünü atmıştı. Gaziantepspor ise 90+2’de Orkan’ın sert şutuyla gol yaklaştı ancak direğe takıldı.
Bu sonuçla Trabzonspor grupta 6 puana yükseldi. Gaziantepspor ise 1 puanda kaldı.
Açık Mert Korkusuz