![Trabzonspor Evinde Rahat Kazandı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-07:51/Trabzonspor Evinde Rahat Kazandı.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-54b57660dc72c9fa4438618f/rev-0/w-600/h-275/f-jpg/s-c87e4c832de2cb415a188672fa3c66efa7af3238.jpg)
FIBA EuroChallenge Kupası L Grubu 2. tur ilk maçında Trabzonspor Medical Park, Belçika'nın Antwerp Giants takımını 89-79 yendi.
Karşılaşmaya iyi başlayan Trabzonspor Medical Park, Alper Saruhan ve Stipanovic'in etkili oyunuyla 8. dakika içinde 26-18 üstünlük sağladı. Bu dakikadan sonra Simons'un gayretiyle konuk takım farkı kapattı ve ilk periyot 26-26 sonuçlandı.
İkinci çeyreğe pota altından Lawal'ın art arda sayılarıyla başlayan Trabzonspor Medical Park, 15. dakikayı 36-30 önde geçti. Üstün oyununu sürdüren Türk ekibi ilk yarıyı da 43-34 önde kapattı.
Trabzonspor Medical Park, üçüncü periyotta rakibi karşısında çok etkili bir oyun ortaya koydu. Bu çeyrekte Marshall, Hardy ve Sitipanovic'in isabetli şutlarıyla bordo-mavililer, 28. dakika içerisinde skoru 71-48'e getirdi. 23 sayılık farka ulaşan Türk temsilcisi, üçüncü çeyreği de 72-51 üstün tamamladı.
Maçın son periyodunda Belçika temsilcisi Kane ve Pearson'un basketleriyle bitime 1 dakika 8 saniye kala farkı 8 sayı (83-75) düşürdü. Stipanovic ve Can Altıntığ ile sayılar bulan Trabzonspor Medical Park, karşılaşmadan 89-79 galip ayrıldı.
Star