![Elazığda 3.3 ve 3.6 Büyüklüğünde İki Deprem Meydana Geldi](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-02:23/Elazığ'da 3.3 ve 3.6 Büyüklüğünde İki Deprem Meydana Geldi.jpg)
Elazığ'ın Maden ilçesinde peş peşe iki deprem meydana geldi. Depremlerin büyüklüğü 3.3 ve 3.6 olarak kaydedildi. Derinliği 7 kilometre olarak bildirilen depremler, ilçe merkezinde hafif şekilde hissedildi.
![](https://img-s1.onedio.com/id-61ad35d500eaaa36635e221d/rev-0/w-600/h-336/f-jpg/s-62d73090574bf071b03fa7270060cf41a24f8e40.jpg)
AFAD Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 19.58'da Maden ilçesinde 3.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7 kilometre olarak bildirildi. Ardından ilçede saat 20.10'da yerin 6.98 kilometre derinliğinde 3.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
İlçede depremler hafif hissedilirken, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı öğrenildi.