![Kuru Otlar Üstüne Filminin Konusu Nedir, Oyuncular Kimler? Kuru Otlar Üstüne Nerede Çekildi?](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-19:33/Kuru Otlar Üstüne Filminin Konusu Nedir, Oyuncular Kimler? Kuru Otlar Üstüne Nerede Çekildi?.jpg)
Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği Kuru Otlar Üstüne filmi ilk gösteriminde ayakta alkışlandı. 76. Cannes Film Festivali'nde gösterime giren Kuru Otlar Üstüne filminin başrollerinde Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici rol alıyor. Film, Cannes Film Festivali'nin 'Ana Yarışması'nda Altın Palmiye için yarıştı. Kuru Otlar Üstüne filminde 'Nuray' karakterine hayat veren Merve Dizdar, Cannes’da 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne layık görüldü! Peki, Kuru Otlar Üstüne filminin konusu nedir? Kuru Otlar Üstüne oyuncuları kimlerdir? Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın Kuru Otlar Üstüne filmi ne zaman vizyona girecek?
İşte, Kuru Otlar Üstüne filmi hakkında merak edilenler...
Kuru Otlar Üstüne Filminin Konusu Nedir?
![Kuru Otlar Üstüne Filminin Konusu Nedir?](https://img-s1.onedio.com/id-6467c79f1ac22c1ee1073b4c/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-7326123159b319cc5f71662d0a44e560fcb863f7.jpg)
Genç öğretmen Samet, Doğu Anadolu'nun ücra bir köyünde dört yıl süren zorunlu görevini tamamlamak üzeredir. Samet, bu sırada zorunlu görevin ardından İstanbul'a tayin olmanın hayalini kurmaktadır. Fakat Samet ve meslektaşı Kenan'ı korkunç bir sürpriz beklemektedir.
Kenan ve Samet, iki kız öğrenci tarafından tacizle suçlanır. Bu asılsız taciz suçlamaları Samet'in hayallerini paramparça ve hayatını alt üst ediyor. Samet'in yaşadığı zor günleri aşmasına yardımcı olan ise meslektaşı Nuray oluyor. Samet ve Nuray'ın tanışmasının ardında Samet için işler değişiyor...
Kuru Otlar Üstüne Filminin Oyuncuları Kimlerdir?
![Kuru Otlar Üstüne Filminin Oyuncuları Kimlerdir?](https://img-s1.onedio.com/id-6467c75cc2a36f8fbec7f56d/rev-0/w-600/h-355/f-jpg/s-a49e49e8da10925d2ee7b15a81f92e868cb71f47.jpg)
Deniz Celiloğlu - Samet
Merve Dizdar - Nuray
Musab Ekici - Kenan
Ece Bağcı - Sevim
Erdem Şenocak - Tolga
Yüksel Aksu - Vahit
Münir Can Cindoruk - Feyyaz
Onur Berk Arslanoğlu - Müdür Bekir
Yıldırım Gücük - Eğitim Şube Müdürü
Cengiz Bozkurt - Polis
S. Emrah Özdemir - Çavuş
Elif Ürse - Müdür Yardımcısı Saime
Elit Andaç Çam - Firdevs
Nalan Kuruçim - Kevser
Ferhat Akgün - Rehberlik Öğretmeni Atakan
Eylem Canpolat - Halime
Kuru Otlar Üstüne Filmi Nerede Çekildi?
![Kuru Otlar Üstüne Filmi Nerede Çekildi?](https://img-s1.onedio.com/id-6467dd40c2a36f1fc7c97f3d/rev-0/w-600/h-339/f-jpg/s-9a08410c47e4e6a21b8e7d5943a42433560dabfa.jpg)
Senaryosunun tamamlanması yaklaşık iki yıl süren Kuru Otlar Üstüne filminin çekimleri Mart 2021 tarihinde Erzurum'da başladı. Daha sonra Adıyaman'da da doğa çekimleri gerçekleştirildi.
Kuru Otlar Üstüne Ne Zaman Vizyona Girecek?
![Kuru Otlar Üstüne Ne Zaman Vizyona Girecek?](https://img-s3.onedio.com/id-6467dd23c2a36f7275c97e85/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-008fcaca94f148d325d93f3bdbacad58bfc8ff7d.jpg)
Nuri Bilge Ceylan'ın yazdığı ve yönettiği Kuru Otlar Üstüne filminin galası 19 Mayıs 2023 tarihinde 76. Cannes Film Festivali kapsamında gerçekleştirildi. Türkiye, Fransa ve Almanya ortak yapımı olan filmin Fransa'daki dağıtımı ise Memento Distribution tarafından yapılacak.
Kuru Otlar Üstüne filmi 12 Temmuz 2023 tarihinde Fransa'da gösterime girecek. Türkiye vizyon tarihi ise henüz belli olmadı.
Kuru Otlar Üstüne Filminin Bütçesi Ne Kadar?
![Kuru Otlar Üstüne Filminin Bütçesi Ne Kadar?](https://img-s2.onedio.com/id-6467c76e1ac22c8902073807/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-af1ff0084ae45f60ef337fba50f397d052d108a1.jpg)
Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın üstlendiği, Kuru Otlar Üstüne filminin senaristleri arasında Ebru Ceylan ve Akın Aksu da yer aldı!
Nuri Bilge Ceylan'ın yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği Kuru Otlar Üstüne filminin yapımcılığını NBC Film, Memento Production ve Komplizen Film üstlendi. ARTE France Cinema, TRT ve Doha Film Enstitüsü'nün katkılarıyla hazırlanan filmin bütçesinin ise 3.5 milyon euro olduğu bildirildi.
Merve Dizdar, Kuru Otlar Üstüne filminde hayat verdiği 'Nuray' karakteriyle Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı!
![Merve Dizdar, Kuru Otlar Üstüne filminde hayat verdiği 'Nuray' karakteriyle Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı!](https://img-s1.onedio.com/id-6473028830805e74345155ea/rev-0/w-600/h-399/f-jpg/s-2462524d69ff2eed3402e3b1a1ec094318efc144.jpg)
Cannes Film Festivalinde yarışan Kuru Otlar Üstüne filmi ilk gösteriminde ayakta alkışlandı. Yetenekli oyuncu Merve Dizdar, hayat verdiği 'Nuray' karakteriyle Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Dizdar, ödülünü Türkiye’de mücadele eden kadınlara adadı.
İşte, Kuru Otlar Üstüne ilk tanıtımı 👇