![Yeni Malatyaspor, PTT 1. Lige Yükseldi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:11/Yeni Malatyaspor, PTT 1. Lig'e Yükseldi.jpg)
![](https://img-s2.onedio.com/id-554631e4273e4ed245243a04/rev-1/w-600/h-396/f-jpg/s-bf67cb0b45275de19b10b6bb5c475c39ba252232.jpg)
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta lider Yeni Malatyaspor, Keçiörengücü'yle 1-1 berabere kalmasına rağmen, ligi, en yakın rakibi Pendikspor'un 4 puan önünde şampiyon olarak tamamladı ve PTT 1. Lig'e yükseldi
Malatya İnönü Stadı'nda oynanan mücadelede 70. dakikada Serkan Çalık'ın golüyle 1-0 öne geçen Yeni Malatyaspor, bu golden altı dakika sonra Keçiörengücü'nün deneyimli golcüsü Coşkun Yılmaz'ın attığı gole engel olamayınca skorda denge sağlandı. Maçın ilerleyen dakikalarında başka gol olmayınca, karşılaşma 1-1 sona erdi.
Yeni Malatyaspor'un en yakın rakibi Pendikspor, Centone Karagümrük'e deplasmanda 3-1 mağlup olunca, Sarı-Kırmızılılar 4 puan farkla şampiyonluğunu ilan etti ve PTT 1. Lig'e yükseldi.
1986 yılında Malatya Belediyespor adıyla kurulan ve 2009-2010 sezonu öncesinde ismi Yeni Malatyaspor olarak değiştirilen ekip, gelecek sezon tarihinde ilk kez PTT 1. Lig'de mücadele edecek.
Haberturk
![](https://img-s1.onedio.com/id-5546327561580c063ebc6580/rev-1/w-600/h-430/f-jpg/s-be46f9857158625531d14ea0a81b2a19801b984e.jpg)