![Venedik Gondollarında Tokat Türküsü: Başındaki Yazmayı da Sarıya mı Boyadın](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-13:25/Venedik Gondollarında Tokat Türküsü: 'Başındaki Yazmayı da Sarıya mı Boyadın'.jpg)
Türkülerimiz Venedik sokaklarında yankılandı! Tokat'ın en meşhur türkülerinden birisi olan; 'Başındaki yazmayı da sarıya mı boyadın' türküsü Ozan Çekiç sayesinde Venedik'te yankılandı.
Aslen Diyarbakırlı olan ve Tokat'ta müzik öğretmenliği yapan evli ve 2 çocuk babası Ozan Çekiç, Tokatlı arkadaşlarıyla birlikte İtalya'nın su kanallarıyla meşhur Venedik kentine turist olarak gitti.
![Aslen Diyarbakırlı olan ve Tokat'ta müzik öğretmenliği yapan evli ve 2 çocuk babası Ozan Çekiç, Tokatlı arkadaşlarıyla birlikte İtalya'nın su kanallarıyla meşhur Venedik kentine turist olarak gitti.](https://img-s3.onedio.com/id-5c543fe705a464431749e575/rev-0/w-600/h-401/f-jpg/s-37ea7ae909a01fce90fbd3f6e04abe84c65ea2f3.jpg)
Yanına sazını da alan 41 yaşındaki öğretmen, bu su kanalları üzerinde yaptığı gondol gezisinde Tokat'ın en meşhur türkülerinden birisi olan 'Başındaki yazmayı da sarıya mı boyadın' türküsünü seslendirdi.
İşte o görüntüler:
Kapat