![Vizede 2 Bin Yıllık Küp Bulundu](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-06:17/Vize'de 2 Bin Yıllık Küp Bulundu.jpg)
Vize Emniyet Müdürlüğü ile Kırklareli Müze Müdürlüğü ekipleri bir ihbar üzerine, Mimar Sinan Mahallesi Postane Caddesi'nde Yusuf Kocaman'a ait tescilli tarihi binada arama yaptı. Aramada 2 adet küp bulundu.
Kırklareli Müze Müdür Vekili Arkeolog Nalan Güven, küplerin ağız ve gövde başlangıcında kurdele şeklinde biçimlenmiş yılan başı bulunduğunu, bu figürlerin sonsuzluğu ve bereketi temsil ettiğini söyledi.
Güven, 2 bin 412 yıllık küplerin sergilenmek üzere Vize Belediyesi'ne teslim edildiğini kaydetti.