![Borsada Düşüşle Goygoya Başlayan Piyasacılar, Panik Yapan Küçük Yatırımcıyı Bile Güldürecek!](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-23:01/Borsada Düşüşle Goygoya Başlayan Piyasacılar, Panik Yapan Küçük Yatırımcıyı Bile Güldürecek!.jpg)
Borsa İstanbul'da geçen yıl görülen yüzde 190 üzerindeki kazanç ve ekonomi yönetiminin de bu alanda destekleyici söylemleriyle '2023'e umutla giren' küçük yatırımcılar, yılın ilk işlem günündeki rekorla 'doğdu güneşim' demişti. Ne olduysa salı gün başlayan düşüş çarşamba da sürdü ama perşembe resmen çöktü. BİST 100 endeksi dün iki kez devre keserken ikinci tetiklenmede seans kapandı. Bugünün açılışını görenler hala bu aksiyon dolu manzara karşısında dirayetini korurken, sosyal medyadaysa goygoycular işin peşini bırakmıyor.
Borsa İstanbul'a geçen yıldan bu yana akın eden yeni yatırımcıları panikleten düşüşler, piyasa profesyonellerinin itidali ile karşılaşınca durum biraz karışsa da güldüren manzaralar da yok değil.
![Borsa İstanbul'a geçen yıldan bu yana akın eden yeni yatırımcıları panikleten düşüşler, piyasa profesyonellerinin itidali ile karşılaşınca durum biraz karışsa da güldüren manzaralar da yok değil.](https://img-s1.onedio.com/id-63b7c47d47b162682aa3e8eb/rev-0/w-600/h-300/f-jpg/s-6cffae21c46fed116ce5668947918f5c0eb870b3.jpg)
Bugün BİST 100 endeksi güne yükselişle başlayınca bir miktar rahat nefes alan piyasalarda biz de yüzlere tebessüm getirdik.