![En Sevdiğin Kahve Aslında Senin Karakterini Gösteriyor](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-20:14/En Sevdiğin Kahve Aslında Senin Karakterini Gösteriyor.jpg)
Son yıllarda dünyada yaygın bir trend olan kahve kültürü trend olarak bizi de sardı. Beğenilerimiz değişti. Bundan yıllar önce kullanmadığımız terimleri kullanmaya başladık. Peki sevdiğimiz kahve karakterimizi ne kadar yansıtıyor?
1. Espresso
![1. Espresso](https://img-s1.onedio.com/id-55a359e1c75b368c5241e0b6/rev-0/w-600/h-399/f-jpg/s-b17c9c272de4306ab7639695efcab044cb3612db.jpg)
Arkadaş canlısı ve uyumlusun. Bu kahvenin tadını seviyorsun. Çok ender rastlanan ve orijinal bir kişiliğe sahipsin.
2. Double Espresso
Pratik ve çalışkansın ve ufak bir fincan espresso'nun sana yetmeyeceğinin farkındasın.
3. Triple Espresso
![3. Triple Espresso](https://img-s1.onedio.com/id-573f069feda4db1c4a0f588b/rev-0/w-600/h-402/f-jpg/s-1b6969c5cb01959476272cc041a5d600acff05b7.jpg)
Her yere yetişmeye, her şeye dahil olmaya inanılmaz meraklısın ama bu konuda kocaman bir espresso olmadan başarılı olamayacağını düşünüyorsun. Muhtemelen en son uykulu dolaştığında cep telefonlarında polifonik melodiler modaydı.
4. Mocha
Eğlenmesini bilen ve üretken birisin. Muhtemelen kahvenin o acımsı tadını sevmiyorsun ama kahvenin seni dinç tutacağını da çok iyi biliyorsun. Bu yüzden mocha içerek çok sevmediğin kekremsi tadı eğlenceli hale getirmeye çalışıyorsun.
5. Latte
![5. Latte](https://img-s1.onedio.com/id-573f081f00f25d4f4c880ada/rev-0/w-600/h-300/f-jpg/s-184021ed646bd94d930a3ecf6e26e3c069d1034d.jpg)
Çabuk tepkiler veriyorsun ve arada önemli kararlar verirken zorluk çekiyorsun. Dünya senin için bilinmeyenlerle dolu.
6. Cappucino
Çok sıcak bir kalbin var ama arada unutkanlığın tutabiliyor. Cappuccino'yu arkadaşların olmadan içme çünkü ağzına bulaşan köpüğü unutmuş olabilirsin.
7. Macchiato
![7. Macchiato](https://img-s3.onedio.com/id-573f0d10602754da5b7fca98/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-90f9f2decdd32369a1cafc4a42c6f656a2456ac7.jpg)
Sadeliği seviyorsun ve insanlara karşı mesafeli bir yapın var. Cıvıklığı, gereksiz samimiyetleri, yapaylığı sevmiyorsun. Dürüstlük senin için en önemli erdem.
8. Buzlu kahve
Yenilikçi bir yönün, özgür bir ruhun var. Kendine güvenin yerinde. Diğer insanların ne düşündüğü seni ilgilendirmiyor. Mevsimler veya hava durumu ne içmek istediğine asla karar veremez. Çünkü moda olanı takip etmek yerine kendi modanı kendin oluşturuyorsun. Çoook eskiden insanlara fikri bile ilginç gelen buzlu kahve gibi 😉
9. Americano
Sakin ve serin kanlı bir kişiliğin var. Hayattaki ufak şeyler bile seni mutlu edebiliyor. Ufak tefek sorunları konuşarak çığ gibi büyütmeyi pek sevmiyorsun.
10. Frappuccino
![10. Frappuccino](https://img-s1.onedio.com/id-573f1159933c798d4f4281f9/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-e9eec60bb6248a4adb6b1a80c1a4a22405927d90.jpg)
Neşeli ve hareketli bir yapın var. Herkesin uyduğu kalıplar sana göre değil. Aslında tam bir kahve tutkunusun ama senin için dondurmanın yeri bambaşka.
11. Kartonda kahve
![11. Kartonda kahve](https://img-s1.onedio.com/id-573f132c4c72823b1f9508c6/rev-0/w-600/h-451/f-jpg/s-0703c87e41924c85522c077a1b1db94d0c6d2924.jpg)
Ciddi ve görevlerine karşı sorumluluklarını yerine getiren dikkatli bir yanın var. Verilen işi özenle, en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyorsun. Sevdiğin bir konuya hemen odaklanıyorsun.
12. Türk kahvesi
Tam bir keyif insanısın. Bu yüzden kahveyi de bir bağımlılık, zorunluluk olarak değil bir kültür ve keyif aracı olarak görüyorsun. Ailene düşkünsün. Onlar çünkü kahvenin yanındaki lokumlar gibi, onlar olmadan tat alamıyorsun.