Bir süredir kanser tedavisi gören ünlü modacı Nur Yerlitaş hayatını kaybetti. Son dönemlerdeki yarışma programlarıyla fenomen olan Yerlitaş, 80'li yıllarda yurt dışından bavullarla elbise getirerek başladığı kariyerinde birçok ünlü isme de danışmanlık yapmıştı. Ölüm haberiyle birlikte moda ve sanat camiasından Yerlitaş için veda mesajları paylaşıldı.
Yerlitaş'ın son paylaşımı "Bakma bana öyle, baktığın yerdeyim. Bende kal"
Bavullarla elbise getirerek başlayan kariyer...
Yarışma programlarıyla fenomen oldu
Nur Yerlitaş, 2011 yılında Demet Akalın’ın ‘Türkan’ klibinde Türkan Şoray’ı canlandırdı. Nur Yerlitaş, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.
2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Uğurkan Erez, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.
31 Ağustos 2015 tarihinde Tv8 ekranlarında başlayan ve 25 Aralık 2015 tarihinde biten İşte Benim Stilim All Star yarışmasının finalinin ardından Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu jüri görevinden ayrıldı
Nur Yerlitaş Seda Sayan, Ebru Gündeş başta olmak üzere birçok sanatçının sahne kıyafetini tasarladı.