![Gamzeden kötü haber](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-20:29/Gamze'den kötü haber.jpg)
Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda, bayanlar 1500 metrede piste çıkan Gamze Bulut, elemeleri geçemeyerek, şampiyonaya veda etti.
Polonya'nın Sopot kentinde başlayan şampiyonada, bayanlar 1500 metre elemeleri 3 ayrı seride yapıldı. Üçüncü seride yarışan milli atlet Gamze Bulut, 4:24.52'lik derecesiyle elenmekten kurtulamadı. Milli sporcu, 20 atletin mücadele ettiği 3 seride en kötü derecenin sahibi oldu.
Ali Kaya'dan da veda
Erkekler 3 bin metrede mücadele eden Ali Kaya da elemeleri geçemedi ve şampiyonaya veda etti.
Milli atlet, 2 seri halinde koşulan elemelerde ilk seride yarıştı. Serisinde 7:51.24'lük derece elde eden Ali Kaya elenerek, şampiyonın dışında kaldı. Eleme serilerine toplam 20 atlet katıldı.
Erkekler 3 bin metrede final yarışı 9 Mart Pazar günü yapılacak. Finalde 12 atlet mücadele edecek.