![Bu yiyecekleri aç karnına sofranızdan uzak tutun! Yaşanılan tüm problemlerin nedeni - Sağlık Haberleri](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-09:53/Bu yiyecekleri aç karnına sofranızdan uzak tutun! Yaşanılan tüm problemlerin nedeni - Sağlık Haberleri.jpg)
Organlarımız akşam çalışarak mideyi boşalttığı için sabahları açlık hissiyle uyanıyoruz. Birçok insan sabah oldukça aç ve sinirli oluyor. Bu durumu geçirmek adına kahvaltıda çeşitli yiyecekler yeniyor. Yenilen yiyeceklerin sağlıklı olduğu düşünülse de çoğu yiyecek gün boyu rahatsız hissetmemize yol açıyor. Yaşanılan mide yanmaları, gastrit, şişkinlikler, kabızlık, ishal, kan şekerinin aniden yükselmesi gibi sorunların çoğu kahvaltıda yediğimiz yiyeceklerden kaynaklanıyor.