![Çöp bidonunda uyuşturucu ticareti - Yaşam Haberleri](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-13:56/Çöp bidonunda uyuşturucu ticareti - Yaşam Haberleri.jpg)
KONYA (İHA) - Zanlıların uyuşturucuyu çöp bidonlarına saklayarak sattığı ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, Merkez Karatay İlçesi Yeni Mahalle'de bazı evlerden uyuşturucu satıldığı bilgisini aldı. Polis, evleri tespit ettikten sonra şok bir baskın gerçekleştirdi. Baskında uyuşturucu hap, eroin ve esrar bulunduran karı-koca Müslüm (27) ile Canan R. (27), Fatma N. (33) ve Nesibe D. (27) yakalandı.
Kadınlardan birisinin polisi görünce elinde bulundurduğu uyuşturucuyu atarak kaçmaya çalıştığı öğrenildi. Öte yandan şüphelilerin uyuşturucuyu çöp bidonları ve otomobil çadırının altında saklayarak, müşterilere sattığı ortaya çıktı.
Şüpheliler Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.