![Sakaryanın Söğütlü ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Koray Oktay Özten kazandı. - Son Dakika Haberler](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-18:45/Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Koray Oktay Özten kazandı. - Son Dakika Haberler.jpg)
Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Koray Oktay Özten kazandı.
Kesin olmayan sonuçlara göre, Koray Oktay Özten 4 bin 804, CHP adayı Ferda İlter bin 569 oy aldı.
-Özten'in özgeçmişi-
İstanbul'da 1967'de doğan Koray Oktay Özten, ilkokulu Sakarya Söğütlü'de, orta öğrenimi Adapazarı'nda bitirdi. Dicle Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünde başladığı yüksek öğrenimine 2. sınıfta yatay geçişle Osmangazi Üniversitesi´nde noktaladı.
Yüksek lisans eğitimini “Yerel Yönetimlerde Eğitim ve Yerelleşme” konulu tezi hazırlayan Özten, Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü'nde bitirdi.