![Bir kasesi bin derda deva oluyor! Vücudu baştan aşağı yeniliyor: Kavurganın şaşırtan faydaları - Sağlık Haberleri](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-17:09/Bir kasesi bin derda deva oluyor! Vücudu baştan aşağı yeniliyor: Kavurganın şaşırtan faydaları - Sağlık Haberleri.jpg)
Kavurga, Türkler'in Anadolu'ya göç ederken getirdikleri bir yiyecek kültürüdür. Daha çok Denizli, Nevşehir, Aksaray, Malatya, Çankırı, Afyonkarahisar, Emirdağ, Sivas, Yozgat, Kayseri, Erzurum, Kars gibi Anadolu'da kışın uzun ve sert geçtiği bölgelerde tüketilen kavurganın bir kasesi bin derda deva olmaktadır. Vücudu baştan aşağı yenileyen kavurganın faydalarını öğrenenler bu kuruyemişi avuç avuç yemektedir.