![Anadolu Efes Seriyi 4e Çıkardı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-17:38/Anadolu Efes Seriyi 4'e Çıkardı.jpg)
Beko Basketbol Ligi'nde Anadolu Efes, TOFAŞ'ı 70-58 mağlup etti.
Maça Steele'nin 3 sayılık basketleriyle başlayan TOFAŞ karşısında, Savanovic ile pota altından bulduğu sayılarla karşılık veren Anadolu Efes, 5. dakikayı 13-6 önde geçti. Savunmasını sertleştirip dış atışlardan basket bulmayı sürdüren konuk ekip, Can Altıntığ'ın bitime 26 saniye kala attığı 3 sayılık basketle 16-15 önde tamamladı.
İkinci periyotta konuk ekip Zuza ve Bucman ile sayılar bulmayı sürdürüp farkı 8 sayıya kadar (32-40) çıkarırken devre 44-37 TOFAŞ lehine tamamlandı.
Üçüncü periyoda Vujacic ve Barac'ın sayılarıyla başlayan Anadolu Efes karşısında konuk ekip İnanç Koç ve Zuza'nın basketleriyle karşılık verip farkı korudu. TOFAŞ, son 4 dakikaya 50-43 önde girerken, Anadolu Efes, Kerem Tunçeri, Vujacic ve Kerem Gönlüm'ün etkili oyunuyla farkı azaltıp, 28. dakikada Vujacic'in serbest atıştan attığı basketlerle 52-50 öne geçmeyi başardı. TOFAŞ, son dakikada Kenan'ın kullandığı serbest atışla 52-52 eşitliği sağlamasına karşın Anadolu Efes, son saniyede Kinsey'in serbest atıştan bulduğu basketlerle son periyota 54-52 önde girmeyi başardı.
Son periyota tecrübeli oyuncusu Kerem Tunçeri'nin peş peşe attığı 3 adet üç sayılık basketle başlayan Anadolu Efes, iyi savunma yaparak potasını adeta kapadı. Konuk ekip periyot boyunca rakibine yalnızca 6 sayı bulurken, farkı açan Anadolu Efes, karşılaşmadan 70-58 galip ayrıldı.
Son olarak ligin 20. haftasında Galatasaray Medical Park'a 74-65 mağlup olan Anadolu Efes, galibiyet serisini 4 maça çıkardı.
Geçen hafta sahalarında Hacettepe Üniversitesi'ne 79-71 mağlup olan konuk ekip TOFAŞ ise arka arkaya 3. kez mağlup oldu.