![Sav: İmza Sayısı 500ü Geçti](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-23:21/Sav: "İmza Sayısı 500'ü Geçti".jpg)
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde bir düğüne katılan Önder Sav, seçim sonrası CHP'de kurultay hazırlığı ile ilgili gazetecilerin soruların cevaplandırdı.
Kurultay için 500'den fazla imza toplandığını belirten Sav şöyle konuştu:
"Yani ben imzalarla bilfiil meşgul değilim ama arkadaşlardan aldığım bilgilere göre 3 gün içinde imza sayısının 500'ü geçtiğini söylediler. Daha 6 Temmuz'a kadar imza ile ilgili bir zaman var önümüzde. Partililik bilinci içinde örgüt kendi değerlerine sahip çıkarak, önümüzdeki süreci elbette değerlendirecektir."
Tekin'in "Disiplin" Açıklamasını Değerlendirdi: "Ciddiye Almıyorum"
Önder Sav, CHP Genel Başkan Yardımıcısı Gürsel Tekin'in "disipline sevk edilebilirler" şeklindeki açıklamasını da değerlendirdi:
"Cumhuriyet Halk Partisi gibi köklü bir partide bu tür şeyler hiçbir hüküm ifade etmez. Ben arkadaşlarımızın bu konuda sürç-i lisan ettiğine inanmak istiyorum. Ciddiye alırsam başka türlü konuşmam lazım, ciddiye almıyorum."