Kuşadası Belediye Meclisi, 2013 yılında meydana gelen iş kazasında görevleri başında yaşamını yitiren Kuşadası Belediyesi çalışanları Veysel Turgut, Osman Sarı ve Uğur Apaydın ile 2015 yılında meydana gelen kazada yaşamını yitiren İsmail Davas’ın isimlerinin Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Türkmen, Hacıfeyzullah, Ege ve Camiatik mahallelerinde yapılan parklara verilmesine karar verdi.
Kuşadası Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı. Toplantıda, kırsal alanda yaşayan ve tarımsal faaliyette bulunan insanların bilgi ihtiyaçlarını gidermek, verimlilik ve kârlılıklarını arttırarak yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla kurulan Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş tarafından geliştirilen Akıllı Köy uygulamasının Kuşadası’nda yaşama geçirilmesi amacıyla protokol yapmak üzere Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya yetki verildi. Toplantıda ayrıca Kasım ayında 40 ülkeden 260 sporcunun katılımıyla düzenlenecek olan 16 yaş altı U16 Dünya Satranç Şampiyonası’nın Kuşadası’nda gerçekleştirilmesi ile ilgili protokol yapılması ile ilgili olarak da Başkan Kayalı yetkilendirildi.
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından teklif çağrısı yapılan Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na, Kuşadası Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü tarafından 17 yıldır sürdürülen Kadıkalesi/Anaia kazının ziyarete açılabilmesi amacıyla "Türkiye Turizminde Yeni Bir Uğrak Yeri: Kuşadası Kadıkalesi/Anaia Liman Kalesi” projesi ile başvuru yapmak üzere Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu’na yetki verildi.
Kuşadası Belediye Meclisi Mart Ayı toplantısında alınan bir diğer önemli karar ise Kuşadası’nda 2013 yılında meydana gelen iş kazasında görevleri başında yaşamını yitiren Kuşadası Belediyesi çalışanları Veysel Turgut, Osman Sarı ve Uğur Apaydın ile 2015 yılında meydana gelen kazada yaşamını yitiren İsmail Davas’ın isimlerinin Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan 4 parka verilmesine ilişkin oldu. Karara göre, Türkmen Mahallesi Bağkur Sokak’ta bulunan parka Veysel Turgut, Camiatik Mahallesi Serçe Sokak ile Kanarya Sokak köşesinde bulunan parka Osman Sarı, Hacıfeyzullah Mahallesi Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Caddesi’nde bulunan parka İsmail Davas, Ege Mahallesi 402 Sokak’ta bulunan parka ise Uğur Apaydın isminin verilmesine karar verildi.
Kuşadası Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı yapıldı - Son Dakika Haberler
Popular Articles
- 12 Jul Muğlada 20 hektar ormanlık alan yangında zarar gördü
- 14 Aug Saç Diplerinize Kadar Temizlik Sunan 11 Saç Sabunu Tavsiyesi
- 08 Aug HDP Heyeti Kandile Gitti
- 19 Aug Ön Yükleme Başlarken Redfall Yükleme Boyutu Onaylandı
- 23 Jul Lenovo, avuçiçi oyun konsolu ile AR Gözlüklerini başlatabilir
Latest Articles
- 10 Aug Altı kripto yatırımcısı, DeFi ve 2023’te benimseme için önlerindeki yol hakkında konuşuyor
- 01 Aug Avengers: Endgamein Yönetmenlerinden Yepyeni Bir Netflix Dizisi: Magic: The Gathering
- 21 Jul Bugün Gazzede Yaşanan ve Bir Toplumun Sosyal Dokusunu Yok Eden Kentkırım Nasıl Gerçekleşiyor?
- 13 Aug Anadolu Efes için Xavi Pascual iddiası
- 10 Aug Elbette Lego’nun Yeni Star Wars Setleri Darth Jar Jar ile Geliyor
Other Articles
- Battlefield 2042 Sezon 3 Yükseltme 22 Kasım’da Başlıyor; Yeni Uzman, Tank, Silahlar ve Daha Fazlasının Dağılımı
- Erdoğandan Flaş Açıklamalar: Hafta Sonu Yasakları Olacak mı? İstanbulda Restoranlar Kapanıyor mu?
- Binance CEO’su Zhao, ABD’deki Potansiyel Yatırımlarını Geri Çekiyor
- Xbox Game Pass Arkadaşlar ve Aile Paketi Microsoft Tarafından Resmi Olarak Onaylandı
- Rusyadaki sel felaketinde son durum: 6 bin 100 kişi tahliye edildi