Rizede tepki çeken olay! Oy kullanma kabinine silahla girdi: Bu ülkenin ekmeğini yiyip ihanet eden, kurşunu yer... - Son Dakika Haberler
Ülke genelinde Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi devam ederken
'nin Fındıklı ilçesinde M.Ö. isimli kişi oy kullanma kabinine silahıyla birlikte girdi. Oy pusulasının üzerine "Bu ülkenin ekmeğini yiyip ihanet eden ekmeğini yediği memleketin evladından kurşun yer" notunu bırakarak
'nun fotoğrafına
doğrulttu. Bu anları sosyal medya hesabından paylaşan seçmen gözaltına alındı.
Türkiye genelinde 08.00'da başlayan oy verme işlemi 17.00'de sona erdi. Oy kullanma işleminin başladığı sabah saatlerinden itibaren birçok farklı ildeki sandıklarda usulsüzlük girişimleri engellendi. Rize'nin Fındıklı ilçesinde; bir seçmen oy kabinine silahıyla girdi. Kağıda yazdığı notla birlikte Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na silah doğrultan M.Ö. isimli seçmen gelen şikayetler üzerine gözaltına alındı.