![Bin 500 yıl sonra gün yüzüne çıkarıldı! Her biri şehrin yanı başında gizliymiş - Son Dakika Haberler](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-21:26/Bin 500 yıl sonra gün yüzüne çıkarıldı! Her biri şehrin yanı başında gizliymiş - Son Dakika Haberler.jpg)
Pişirilmiş topraktan yapılan heykelcikler, günümüz insanlarının sanatçıların resimlerini ve figürlerini saklamasıyla eşdeğer gösteriliyor. O dönemde yaşayan kişiler fotoğraf ve görsellerin olmadığı süreçte sevdiklerine ait anıları saklamak için böyle bir yönteme başvurmuş. Öyle ki bu kişiler bir hayran kulübü olarak değerlendiriliyorlar. İşte antik çağdaki hayran kulübü geleneğini gözler önüne seren kalıntılar...