Milli Parklar ve Av Yaban Hayatı Koruma Başmühendisi Hasan Kara, daha önce Aksaray'ın çevresine yaban domuzu bırakıldığını hatırlatarak, "Şimdi ise 300 keklik bıraktık. Kekliklerin avlanmaması için köylerde muhtarlarla görüştük ve o bölgelere 2 yıl avlanma yasağı getirdik. 2 yıl avlanma yasağı sayesinde keklik bırakılan alanlarda çoğalma olacak ve av yaban hayatı devam edecek" dedi.
Aksaray'ın Hasandağı eteğine bırakılan kekliklerin korunması için köy ve mera bekçilerine talimat verildi.