![Kocaelide vakalar 4 kat arttı](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-23:57/Kocaeli'de vakalar 4 kat arttı.jpg)
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Omicron varyantı nedeniyle kentteki COVID-19 vakalarının 4 kat arttığına dikkat çekerek, tedbirlere uyulması ve aşı olunması çağrısında bulundu.
Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, COVID-19'la mücadele çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
Vatandaşları, hızla yayılan Omicron varyantına karşı uyaran Vali Yavuz, "Değerli Kocaelili kardeşlerim, Omicron varyantı nedeniyle ilimizdeki vaka sayıları 4 kat dolayında arttı. Lütfen maske kullanalım. Eksik aşı dozlarımızı tamamlayalım. Sizleri seviyor ve sizin sağlığınız için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.