![TKBLye Yükselen Ekipler](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-12:00/TKBL'ye Yükselen Ekipler.jpg)
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde yer alacak 2 takımın belirleneceği Play-Out Grubu maçında Burhaniye Belediyesi, Tarsus Belediyesi'ne 106-54 mağlup oldu.
3 gün süren maçlarda 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan Tarsus Belediyespor, bu karşılaşmalardan toplam 5 puan alarak, Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Lig'e çıktı.
Bir diğer Play-Out Grubu maçında ise Göre Belediyesi, İstanbul Üniversitesi'ne 89-52 yenildi.
3 gün süren maçlarda 3 galibiyet alan İstanbul Üniversitesi, bu karşılaşmalardan toplam 6 puan alarak, Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi'ne çıktı.