Denizli’de 8 Mart Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kadınların zeybek gösterisi büyük beğeni toplarken kent meydanındaki zumba gösterisi ise tüm şehri coşturdu.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü yurt genelinde olduğu gibi Denizli’de de kutlandı. Kadınlar Günü kapsamında kent genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi, kadınlara yönelik şiddetin önüne geçilmesine dair basın açıklamaları yapıldı. Kent protokolü ve siyasi partilerin önde gelen isimleri Kadınlar Günü için mesaj yayımlarken, katıldıkları etkinliklerde kadınlara karanfil ve gül dağıttı.
Kentte en dikkat çeken etkinlikler ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği programda belediyenin kurslarında zumba dersi alan öğrencilerin sergilediği zumba gösterisi ve Denizli Kadın Platformu’na üye kadınların oynadığı zeybek gösterisi oldu. Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Anıtı’nın önünde düzenlenen törende zeybek oynayan kadınlar, programa katılanlar tarafından büyük beğeni topladı. Kadınlar oynadıkları oyunla, efelere taş çıkarttı.
Delikliçınar Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği programda ise gösteriler büyük beğeni topladı. Sahneye çıkan yaklaşık 20 kursiyer genç kadın, sergiledikleri zumba gösterisiyle izleyenleri coşturdu. Telefonlarıyla video ve fotoğraf çeken vatandaşlar, müziğe alkışlarla eşlik etti. Kentteki Kadınlar Günü kutlamaları çeşitli etkinliklerle sürdü.
Programda yaptığı konuşmada kadınların önemine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, baş tacı olan kadınların her alanda başarı göstermesini dileyerek "Bizi dünyaya getiren bir kadın. Kadın olmamış olsa dünyaya gelmemiz de mümkün değil. Bizi bir kadın dünyaya getiriyor ve biz ona ’ana’ diyoruz. Başka bir kadın eşimiz, hayat ortağımız, yol arkadaşımız oluyor. Onunla bir ömür geçiriyoruz, birçok dertleri ve güzellikleri birlikte yaşıyoruz. Yani kadın hayatımızın tam içinde. Kadın olmadığı zaman anamızın, eşimizin, kızımın olmaması demek. Onlara yapılan her türlü olumsuzluklara ise anamıza, eşimize, kızımıza yapılmış gibi bakmamız gerekiyor" dedi.
Şehrin göbeğinde kadınlar Zeybek ve zumba oynadı, binlerce kişi onları izledi - Son Dakika Haberler
Popular Articles
- 11 Jul Lumia 850’nin Yeni Görüntüleri Sızdırıldı
- 15 Jul Electrolux Ultra Silencer Zen inceleme
- 30 Jul Tarihten Park Yeri Sorununa Çözüm: Dikey Park
- 26 Jul A101 Aktüel Kataloğu (5-11 Mart): A-101de Bu Hafta Neler Var? Hangi Ürünler İndirimde? 10 Mart Ürünleri...
- 19 Jul Star Wars Ahsoka’nın E-Wing’i Açıklandı—AB’nin X-Wing’inin Değiştirilmesi
Latest Articles
- 19 Aug Fitbit ve Garmin hakkında soruşturma başlatıldı!
- 17 Aug Overwatch 2 Akıllı Diyalog Paskalya Yumurtalarıyla Dolu
- 11 Jul Juno Uzay Aracının Çektiği Büyüleyici Jüpiter Fotoğrafları!
- 09 Aug Sınava bir ay kala LGS tüyoları
- 17 Aug Öğrenciler Fahrettin Ulusoy Bilim Atölye Evi’nde bilimle buluşturuluyor
Other Articles
- Adanada kaçak ekmek imalathanesine baskın düzenlendi
- Ormanın Oğulları 1.0 lansmanı geldi ve eski bir düşman geri döndü
- Alphabet kuantum spin-out’u Sandbox AQ, Good Chemistry’i satın aldı
- Apple, iOS 11.3.1 Güncellemesiyle iPhone 8lerde Yaşanan Sahte Ekran Sorununu Çözdü
- Nvidia’nın Çin’deki AI çip satışları ABD yaptırımları nedeniyle sekteye uğradı, ancak oyun GPU’su sevkiyatları arttı