![Kayseri KASKİ Liderliğini Korudu](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-09:28/Kayseri KASKİ Liderliğini Korudu.jpg)
Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi (E) Grubu'ndaki üçüncü maçında Kayseri KASKİ, Belarus'un Horizont Minsk takımını 70-55 yendi.
Maça tutuk başlayan Kayseri KASKİ, ilk 4 dakikayı 6-2 geride kapattı. Bu bölümden sonra taraftarının desteğini arkasına alarak oyunda etkili olmaya başlayan Kayseri temsilcisi, ilk periyodu 17-13 önde bitirdi.
İkinci çeyreğin ilk bölümleri iki takımın karşılıklı sayılarıyla başa baş geçildi. Bu çeyreğin son bölümlerinde ev sahibi ekipte Maltsi ve Sanders'in bulduğu sayılarla ilk yarı Kayseri KASKİ'nin 42-32 üstünlüğüyle sona erdi.
İki tarafın da kontrollü başladığı üçüncü periyodun ilk bölümlerinde takımlar sayı bulmakta zorlandı. Periyodun ilk 5 dakikası 49-38 Kayseri KASKİ'nin üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin son bölümleri iki takımın karşılıklı sayılarıyla 55-41 tamamlandı.
Son çeyreğe etkili başlayan konuk ekip, periyodun ilk üç dakikasında bulduğu 9 sayı ile durumu 55-50 yaptı. Maçın 37. dakikası karşılıklı sayılarla 57-53'le geçildi.
Maçın son bölümünde bulduğu sayılarla Kayseri temsilcisi, karşılaşmadan 15 sayı farkla 70-55 galip ayrıldı.
Kayseri KASKİ, böylece gruptaki galibiyet sayısını ikiye çıkararak liderliğini korumuş oldu.
Karşılaşmayı, Kayseri KASKİ Başkanı Ender Batukan ile Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma'nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 3 bin 500 basketbol sever izledi.
Salon: Kadir Has
Hakemler: Karolina Andersson (Finlandiya), Maka Kupatadze (Gürcistan), Andrada Csender (Romanya)
Kayseri KASKİ: Pınar (2), Jones (8), Ayşegül, Yasemin (2), Maltsi (26), Tuğba (1), Martinez (11), Anosike (7), Sanders (13)
Horizont Minsk: Shylovich (3), Khatsko, Anufryienka (5), Valko (16), Nadzezhka (6), Likhtarovich (12), İvashchanka, Khomenchuk (6), Alikina (7)
1. periyot: 17-13
Devre: 42-32
3. periyot: 55-41