![Anadolu Efes Antalyayı rahat geçti](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-15:18/Anadolu Efes Antalya'yı rahat geçti.jpg)
Karşılaşmaya iyi başlayan Anadolu Efes, savunmada zayıf kalan ve hücumda da top kaybı yapan rakibi karşısında Doğuş, Farmar ve Savanovic ile skor bularak, ilk periyodu 24-13 üstün geçti.
İkinci periyodun ilk bölümünde yaptığı sert savunmayla Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne adeta potayı göstermeyen lacivert-beyazlı takım, organize hücumlar sonucunda yakaladığı 13-1'lik seri ile 15. dakikada farkı 23 sayıya (37-14) çıkardı. Konuk takım, Lewis ve Eren'in basketleriyle farkı eritmeye çalışırken, etkili mücadelesini sürdüren Anadolu Efes ilk yarıyı 47-28 önde bitirdi.
Maçın ikinci yarısında dış atışlarda Sinan ve Doğuş, pota altında da Ermal ile sayı üreten Anadolu Efes, 27. dakikada 62-42 üstünlüğünü sürdürdü. Lacivert-beyazlı ekip, daha sonra Birkan'ın hem içerden hem de dışardan üst üste kaydettiği basketlerle son çeyreğe de 72-51 üstün girdi.
Son periyotta oyun disiplininden kopmayarak etkili mücadelesini sürdüren Anadolu Efes, baştan sona üstün olduğu karşılaşmadan 96-72 galip ayrıldı.