Bursa’da Kızılay Osmangazi Şubesi’nin gönüllü gençleri, pazardan alışveriş yapıp elleri dolu eve dönen yaşlılara güzel bir sürpriz hazırladı. Yaşlıların elindeki poşet ve pazar çantalarını evlerine kadar taşıyan gençler, "İnsanlık ölmemiş" dedirtti. Pazar çıkışı gençleri karşısında gören yaşlı ve engelliler, mutluluğunu gizleyemedi.
Bursa’da ellerindeki poşetlere sarılan çok sayıda Kızılay gönüllüsü, vatandaşlara evlerine kadar eşlik etti. Yaşadıkları karşısında kimi duygulanıp dua ederken, kimi ücretsiz yapılan hizmetin karşılığında para vermeye kalktı. Yaptıkları yardım karşısında kendileri çok iyi hissettiklerini belirten öğrenciler ise, “Etrafımıza bu kadar net bakmıyorduk. Teyzelerden bazıları ağladı. Bizlerde duygulandık. Umarım diğer gençlere de örnek olmuşuzdur” dedi.
"Kızılay Pazarda Projesi’nin birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, dayanışmaya, var olan değerlerin yeniden ihyası noktasında küçük bir adım olduğunu ifade eden Kızılay Osmangazi Şube Başkanı Halil Atalay, “Umut ediyorum ki, bundan sonraki süreçlerde daha anlamlı daha verimli projelere imza atacağız. Şu anda Dikkaldırım Mahallesi ve Çarşamba Mahallesi pazar alanında bu gençlerimiz var. İlerleyen dönemlerde diğer pazarlara da yaymaya çalışacağız. Örnek bir çalışma yaptığımızı düşünüyorum” diye konuştu.
Bireye görevini ve sorumluluğunu ortaya koymak için böyle bir projenin içerisinde yer aldıklarını belirten Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Sayın, “Evde evlat çocuk, okulda öğrenci, sosyal hayatta da vatandaş bilincini ortaya çıkarmaya çalıştık. Bunu daha sonra diğer pazarlara da taşıyacağımıza inanıyorum. Çocuklarımıza, ’Ben burada varım. Ben sizin yardımcınızım. Vatandaş olarak bu sorumluluğumu yerine getirmeye hazırım’ı ortaya koymaya çalıştık" şeklinde konuştu.
BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet İnan ise, "Yaşlılara karşı merhamet, şefkat ve hürmet duygularını geliştirmek için çocukları bu projeye dahil ettik. Belki evde anne ve babasına bir bardak su getirmeyen çocuğun burada, yaşlılarımızın yüklerini hafifletmesi çok güzel bir projedir. Öğrencileriz bu projede olmak için bir biriyle yarışıyor" dedi.
Pazardan dönen yaşlılara öyle bir sürpriz yaptılar ki...Kimse inanamadı - Son Dakika Haberler
Popular Articles
- 26 Jul 14 Mayıs İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu
- 22 Jul Çökme tehlikesi bulunan metruk bina çevresinde güvenlik önlemi alındı
- 17 Jul Türkiyede sokağa çıkma yasakları yeniden mi gelecek? Reutersten flaş iddia - Son Dakika Haberler
- 09 Aug Büyük Menderes Nehrine atıyla birlikte giren genç suda kayboldu! - Son Dakika Haberler
- 16 Aug Dinozorlar Aslında Neye benziyordu?
Latest Articles
- 27 Jul M3gan incelemesi: orta seviye bir korku keyfi
- 27 Jul Hiç PIN Kullanmasanız Daha İyi Denebilecek, En Çok Kullanılan 20 PIN Kodu
- 20 Aug Google, Arama Sonuçlarında Küçük İkonlar Gösterdiği Yeni Bir Özelliği Test Ediyor
- 14 Aug Ubisoft Duyurdu: Far Cry 5’in Hikaye Modu Çevrimdışı Oynanabilecek
- 20 Jul BANKALAR PEŞ PEŞE MUSLUĞU AÇTI TOKAT’TA DUYAN AKIN ETTİ
Other Articles
- Apple bu yıl bağımsız klasik müzik uygulamasını başlatacak
- Farklı yerler görmek isteyenler vizesiz buralara gidebilir! İşte 2023 bitmeden vizesiz gezilebilecek yerler
- Süleyman Soylu: 3 terörist etkisiz hale getirildi
- Gürültü Bluetooth Çağrılı ColorFit Ultra Buzz Smartwatch, Hindistan’da 1,75 inç Ekran Piyasaya Sürüldü
- 51. Bölge Baskını YouTube’da Canlı Yayında (İlginç Görüntüler Var)