![1986da bulduğu heykel o ilçenin hayatını değiştirdi - Yaşam Haberleri](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:37/1986'da bulduğu heykel o ilçenin hayatını değiştirdi - Yaşam Haberleri.jpg)
Örencik köyünde bir çiftçinin 1986 yılında tarlasını sürerken bulduğu heykellerle gün yüzüne çıkan tarihi kalıntılar, Alman Arkeoloji Enstitüsü'nde görevli Prof. Dr. Schmidt'in dünyaya tanıtmasıyla anlam kazandı.
Örencik köyünde bir çiftçinin 1986 yılında tarlasını sürerken bulduğu heykellerle gün yüzüne çıkan tarihi kalıntılar, Alman Arkeoloji Enstitüsü'nde görevli Prof. Dr. Schmidt'in dünyaya tanıtmasıyla anlam kazandı.