ANKARA'da güreşçi Fatih Tuna (17), 6 yıl içinde ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza atarken, semt pazarlarında sebze-meyve satarak harçlığını çıkarmaya çalışıyor.
Fatih Tuna, 10 yaşındayken pazarcı babası Zeynel Tuna'nın yanında çalışmaya başladı. Bir yandan eğitimini sürdüren, diğer taraftan semt pazarlarında babasının yanında çalışan Tuna, 11 yaşında güreş kursuna katıldı. Güreşte yurt içinde düzenlenen turnuvalara katılan Tuna, 2 yıl sonra milli takıma seçildi. Milli takım forması altında katıldığı uluslararası turnuvalarda birçok madalya kazanan Tuna, pazarda babasının yanında çalışmaktan vazgeçmedi. Şehit Ali Alıtkan Spor Lisesi'nde 12'nci sınıf öğrencisi olan Tuna, geçen yıl babasının iş değişikliği nedeniyle pazardan ayrılmasına rağmen, şimdi okuldan kalan boş zamanlarında babasının arkadaşının yanında ürün satışına devam ediyor.
'SEVMESEM YAPMAZDIM'
Fatih Tuna, üç kardeş olduklarını, ailesine destek olmak için semt pazarlarında çalıştığını söyledi. Pazarcılık mesleğini çok sevdiğini kaydeden Tuna, "Günlük 100-120 TL kazanıyorum. Kazancım kışın farklı, yazın farklı oluyor. Hafta sonları 05.30- 23.00 saatleri arasında çalışıyorum. Okulumun olmadığı zamanlar bazen de okul çıkışları çalışıyorum. Sevmesem yapmazdım" dedi.
Hedefinin beden eğitimi öğretmenliği olduğunu kaydeden Tuna, "Büyük amaçlarımdan bir tanesi de kendim gibi çocuklar yetiştirmek, onlara güreşi sevdirmek. Türk halkı olarak güreşi seviyoruz ama destek yok. Güreşe biraz daha destek sağlamak istiyorum" diye konuştu.
'HEDEFİM OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU'
Güreşte hedefinin dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak olduğunu kaydeden Tuna, şöyle konuştu:
"Ondan sonra da A milli takım antrenörü olarak, kendim gibi birçok çocuk yetiştirmek. Grekoromen stilde güreşiyorum, idolüm Rıza Kayaalp. Yeri geldiğinde onun yerini biz alacağız. Onun için çalışmalarıma devam ediyorum. Ailemin aslında ilk başlarda, 'herhangi bir sakatlık olur' diye güreş yapmamı istemedi. Ama sonradan başarı gelince ailem de desteklemeye başladı. Genel olarak bütün ailelerin önceliği okul ama spor yapmak okumaya engel değil. Ben hala eğitim hayatımı devam ettiriyorum. Ailelere vereceğim en büyük mesaj ne olursa olsun spor yapan çocuğun arkasında dursunlar."
Minderi de pazar tezgâhını da bırakmıyor - Son Dakika Haberler
Popular Articles
- 02 Aug SpaceX astronotları döndü işte detaylar
- 12 Jul İzmir açıklarında 136 düzensiz göçmen kurtarıldı
- 13 Aug Artık Bu Tartışmaya Son Noktayı Koyuyoruz! Popüler Oyuncu Dilan Çiçek Deniz Estetikli mi Değil mi?
- 17 Aug Erzurum’da 220 kilo eroin ele geçirildi - Yaşam Haberleri
- 16 Jul RTÜKe Şikayet: Üç Kuruş Dizisi Hakkında Yayından Kaldırılsın Talebi!
Latest Articles
- 02 Aug Galaxy S22 serisi yakında bazı yeni kamera özellikleri ve iyileştirmeler alıyor
- 15 Jul Qualcomm, 5G Destekli Yeni İşlemcileri Snapdragon 865, 765 ve 765Gyi Duyurdu
- 25 Jul 10 Çekirdekli Intel Comet Lake İşlemcilerinin Tanıtım Tarihine Dair Bir İddia Ortaya Atıldı
- 08 Aug IPhone 13ün Şimdiye Kadarki En Net Fotoğrafı Sızdırıldı: Rose Gold Geri Dönüyor
- 03 Aug Armani Exchange, İlk Akıllı Saati Connectedı Satışa Sundu
Other Articles
- Dortmund zor da olsa kazandı
- Şişli’de bir evden çaldıklarını, başka binaya bıraktılar
- Razer, Yeni Oyun Kolu Raiju Mobileı Tanıttı
- Star Wars Hayranlarının Rogue Oneda Fark Etmediği Gönderme
- Bilimle İlgilenenlere Bilimi Daha da Sevdirecek 5 Web Sitesi