![Yıldızlar ilk galibiyetini aldı](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-19:00/Yıldızlar ilk galibiyetini aldı.jpg)
Yıldız Kız Milli Voleybol Takımı, Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) B Grubu son maçında Almanya'yı 3-2 yendi.
Türkiye, Hollanda'nın Utrecht kentinde devam eden oyunlarda B Grubu'ndaki 3. ve son maçında Almanya ile karşılaştı. Milliler, 19-25,16-25, 25-15, 25-15 ve 15-9'luk setlerle rakibini 3-2 mağlup ederek grup maçlarını galibiyetle tamamladı.
Gruptaki diğer maçta ise Slovenya, İtalya'yı 3-2'lik skorla geçti.
B Grubu'nda tek galibiyetle son sırada yer alan Türkiye, 18 Temmuz Perşembe günü A Grubu'nun üçüncüsü ile 5-8 klasman maçı oynayacak. Millilerin rakibi bugün A Grubu'nda yapılacak Yunanistan-Polonya ve Hollanda-Sırbistan maçlarının ardından belli olacak.