![U23 Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi - Son Dakika Haberler](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-10:32/U23 Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi - Son Dakika Haberler.jpg)
ALANYA,(DHA)
Bu yıl Alanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen ve 18 ilden 105 sporcunun mücadele ettiği U23 Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi.
Alanya Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya güreşseverler büyük ilgi gösterdiler. Dağıstan'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesinde büyük bir önem taşıyan şampiyonada özellikle milli sporcular oldukça başarılı bir performans ortaya koydular.
TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI AYDIN: "AMACIMIZ KADIN GÜREŞİNDE DE OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUKLARI ÇIKARMAK"
Alanya'daki şampiyonada özellikle milli sporcuların son durumlarını görme fırsatı bulduklarını ifade eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, "Bu ay sonunda Dağıstan'da çok önemli bir şampiyona var. Alanya'da Avrupa şampiyonasında mücadele edecek olan sporcularımızın son durumlarını da görme şansını yakaladık. Kadın güreşinde son yıllarda büyük başarıların altına imza atıyoruz. Amacımız kadın güreşinde de Avrupa ve dünya şampiyonluklarının ardından olimpiyat şampiyonlukları çıkarmak" şeklinde konuştu.
Bugün yapılan finallerle sona eren şampiyonada dereceye giren sporcular şunlar:
50KG
53KG
55KG
59KG
62KG
65KG
68KG
72KG
76KG
KULÜP KLASMANI
EN CENTİLMEN ANTRENÖR
Murat Gençtürk
EN TEKNİK GÜREŞÇİ
Evin Demirhan
EN CENTİLMEN GÜREŞÇİ
Buse Tosun
(FOTOĞRAFLI)