![Teknoloji şirketleri için yeni yıl kararı: CAPTCHA’larla işi bitirin](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:48/Teknoloji şirketleri için yeni yıl kararı: CAPTCHA’larla işi bitirin.jpg)
Yapboz parçaları olan zararsız olanlardan bahsetmiyorum. Şekilleri eşleştirmek veya döndürmekten bahsetmiyorum bile. Özellikle, Google’ın reCAPTCHA sisteminden aşina olabileceğiniz türden çılgın fotoğraflardan bahsediyorum. Bunların neden var olduğu veya yenilerini oluşturma çabaları konusunda ölçülü bir yaklaşım arıyorsanız, git bunu oku. Kendimi ölçülü hissetmiyorum, ancak CAPTCHA’nın botları durdurmak için var olduğunu ve bu konuda iyi bir iş çıkardığını kızgınlıkla not edeceğim.
Nasıl hissettiğimi biliyor musun? Çok öfkeli.
Çifte gösterime bilet almaya çalışıyordum Bıçak Sırtı Ve RoboCop, sizin yaptığınız gibi, kredi kartı bilgilerimi girdikten sonra korkunç hayalet ortaya çıktı. BİR CAPTCHA. İç karartıcı trafik görüntülerinden oluşan bir tabloyu çözmek zorunda kalmadım. Üçünü çözmem gerekiyordu.
Bakın, bu tür şeylere nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda epistemik sorularım var. Örneğin: Bana bir motosiklet içeren görsellere tıklamamı söylerseniz ve ardından bana tüm kutulara yayılmış bir motosiklet görseli gösterirseniz, tıklanacak doğru kare sayısı sıfırdır. Çünkü her kare yalnızca parça bir motosiklet. Benden istenen bu değildi!
Daha da kötüleşiyor. Bazen benden otobüsleri tanımlamam isteniyor ve karelerden birinde, muhtemelen bir otobüs ya da tren olabilecek tuhaf, bulanık bir görüntü var, ancak bunu söyleyebilmem için yeterli bağlam yok. “Bilmiyorum” seçeneği var mı? Tabii ki değil. Ve görme sorunum bile yok ki bunun tüm bu deneyimi mahvedeceğini düşünüyorum. oldukça kötü.
Bu deneyimin her okuyucuya tanıdık geldiğinden eminim. Sınır. Muhtemelen yıllar boyunca bunun gibi hayal kırıklığı yaratan yazılar bile okumuşsunuzdur. Birini doldurmak zorunda kaldığında işler yeterince kötüydü. Ancak son zamanlarda bir şey satın almaya çalıştığımda, hatta bir e-posta listesine kaydolduğumda birinin bana pazarlama yapmasına izin vermek — Üç tanesini doldurmam gerekti. Üç! Neden! Neden! Neden!
Yıl tam 2024. Teknoloji sektörünün inovasyonla ilgili olması gerekmiyor mu?
İşte teknoloji endüstrisi için yeni yıl kararı: Bu şeyi öldürün. Ondan kurtulmak. Bot olmadığımı belirlemenin başka bir yolunu bul. Bir daha asla lanet bir motosiklete tıklamak istemiyorum.
Popular Articles
- 08 Aug İkinci Dalga Beklenirken... YKSye Girecek Öğrencilerin #SınavHayatÇalmasın İsyanı Gündemde
- 28 Jul Hayvanlarla Asla Uğraşmamanız Gerektiğini Gösteren 36 GIF
- 06 Aug Tahtın Gerçek Varisi Rhaenyra Targaryenın House of the Dragon Dizisi Boyunca Yaptığı En Büyük Hatalar
- 20 Jul İsrailin 1967de Üç Arap Ülkesini Birden Yendiği Altı Gün Savaşlarının Perde Arkasını Mutlaka Okumalısınız
- 13 Jul Şehrazat ve Farah Zeynep Abdullah Arasında Global Call Tartışması
Latest Articles
- 28 Jul Bu Tatilde Hediye Edilecek En İyi Tabletler, E-Okuyucular ve E-Notlar
- 03 Aug Dolandırıcılardan Komisyon Alan Apple, Parayı Mağdurlara İade Etmemekle Suçlanıyor
- 10 Aug Girişim Ofisleri bu hafta Karbonatta
- 02 Aug Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyalmedya.co ve Webrazzi ortaklığıyla başlıyor
- 26 Jul PSA: Kaderinizi Gözetlemeye Çalışmayın 2: The Final Shape Collector’s Edition Benim Gibi Açık
Other Articles
- Ebru Gündeş öyle bir düğünde sahne aldı ki..
- Hande Erçel ve Kaan Yıldırım Aşkı Sonunda Belgelendi!
- Predator Hunting Grounds Güncellemesi 2.47, Av Partisi Paketi 3 için 14 Aralık’ta Çıktı
- Japon Araştırmacılar, Tavuk ve Horozların Gıdaklama Sesini Tercüme Eden Bir Yapay Zekâ Modeli Geliştirdi
- New World Aeternum, orta düzey bir MMO’yu harika bir RPG’ye dönüştürüyor