Radeon Pro GPU (İmaj kredisi: NeedsMoreGPUs/Reddit)
Sahibine göre, Radeon Pro grafik kartı iki farklı üretici yazılımı seti ile birlikte gelir. Birincil üretici yazılımı, 32 GB 1.600 Mbps bellekle daha yüksek bir güç sınırına sahipken, ikinci üretici yazılımı, 31,984 GB bellek kotasıyla daha mütevazı bir güç sınırına sahiptir. Ek olarak, grafik kartı, oldukça iyi görünen ve hatta biraz RGB aydınlatmaya sahip olan tipik üfleyici tarzı soğutucuya sahiptir. Redditor, 80 santigrat dereceden daha düşük sıcaklıklar bildirdi
yük altında, soğutma fanı 3.800 RPM hıza ulaşırken. Referans olarak, soğutma fanının maksimum dönüş hızı 5.000 RPM’dir.
Radeon Pro prototipi 1.700 MHz’e ulaşıyor, yani diğer Vega 20 destekli SKU’ların menzili içinde. Radeon Pro Vega II, 1.720 MHz’de zirveye çıkıyor ve yalnızca Radeon Instinct MI60, 1.800 MHz’lik bir saat hızı artışı sergiliyor.
Kısmen bir prototip olduğu ve uygun yazılım düzeyinde desteğe ihtiyaç duyduğu için performans daha iyi olabilir. Sonuç olarak, Radeon Pro grafik kartı gerçek dünya testlerinde %100 performans göstermiyor. Bununla birlikte, Radeon Instinct MI60’tan yaklaşık %14 daha yavaş olan 6,4 TFLOP’a varan çift hassasiyetli performans sağladı.
AMD’nin neden geri adım attığı ve Radeon Pro V420’yi piyasaya sürmediği bir sır olarak kalıyor. O zamanlar çok rekabetçi bir profesyonel grafik kartı olurdu.