Bu farede çok sayıda düğme var ve hepsine ulaşmak çok kolay. Bir sol düğme, bir sağ düğme, tıklanabilir bir kaydırma tekerleği, iki DPI ayar düğmesi ve iki başparmak düğmesi elde edersiniz. Hepsinde sağlam, tıklama hissi vardır ve HyperX nGenuity yazılımıyla programladığınız komutları doğru bir şekilde ayrıştırır.
Buradaki tek dezavantaj, belki de Pulsefire Core’a karşı yapabileceğim en büyük eleştiri. Farenin sol tarafı, dokulu bir başparmak tutuşuyla iyi hissettirirken, farenin sağ tarafı yanlış hissettiriyor.
Yüzük ve serçe parmaklarla buluşmak için kıvrılmak yerine, içe doğru kıvrılır ve en dıştaki iki parmağı dinlenecek bir yer bırakmaz. Fareyi olması gerekenden çok daha az rahat ettiren can sıkıcı, kalıcı bir sorundur.