![The Bear Sezon 3’ün En Büyük Claire Sorununu Çözmesi Gerekiyor](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:43/The Bear Sezon 3’ün En Büyük Claire Sorununu Çözmesi Gerekiyor.jpg)
UYARI! Bu yazı The Bear’ın 2. sezonuyla ilgili SPOİLER içermektedir!
İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN
Hulu’nun Ayı Yeni önemli karakterlerinden biri olan Claire ile ilgili bir soruna rağmen harika bir ikinci sezon geçirdi. 2. sezon 2. bölümde Carmy ile bir bakkalda tesadüfen karşılaşarak izleyicilerle tanışan Claire, diziye girdiğinde Berzatto ailesini zaten tanıyor. İkili, dizi boyunca akıl sağlığıyla büyük sorunlar yaşayan Carmy için umut verici bir mutluluk kaynağı gibi görünen bir romantizme hızla kapılır. Carmy ve Claire’in filizlenen ilişkisi, 2. sezonda devam eden, odak noktasına girip çıkan ve ona pek fazla karakterizasyon sunmayan bir hikaye. Geriye dönüş bölümlerinde Claire’den bahsediliyor ve mahalledeki varlığına dair bazı arka plan hikayeleri sunuluyor, ancak bu yalnızca Berzatto ailesiyle ilgili. Aktris Molly Gordon, Claire rolünde büyüleyici bir performans sergiliyor ve içinde bulunduğu her sahneye çekicilik ve zeka katıyor. Ancak Jeremy Allen White’la olan harika uyumu, karakterinin yazımındaki kusurları maskelemeye yetmiyor. İLGİLİ: 2023’ün En İyi 10 TV Dizisi Yalnızca büyüleyici, iyi çizilmiş karakterlerle değil, aynı zamanda daha spesifik olarak iyi yazılmış kadınlarla dolu bir dizide Claire, az gelişmiş olmasıyla baş belası gibi öne çıkıyor. Ayı her karakterin kendi karakterine özgün bir sese sahip olduğu özgün diliyle tanınır. Claire tanıtıldığında onun çarpıcı derecede zeki, kendine güvenen ve havalı olduğunu fark etmek kolaydır, ancak aynı zamanda sıcak, rahatlatıcı bir göz teması da kurar. Carmy için ne kadar mükemmel hissettiği hemen fark ediliyor ve tüm sezon boyunca bu şekilde olmaya devam ediyor, bu da onun sözde “Manik Pixie Rüya Kızı” olduğu yönündeki suçlamalara yol açıyor. Claire’in büyüleyici ve telaşlı bir işi vardır, ancak bu konu hakkında konuşma veya bunun onu nasıl etkilediğini gösterme şansı asla verilmez. Zorlu işine rağmen Carmy’nin telefon çağrılarına her zaman cevap vermeye hazırdır. Carmy’nin karmaşıklığı ve başlangıçtaki kabalığı, ona doğru numarayı vermemesi itici değil ya da onun için çok fazla değil. Onu tamamen kucaklıyor ve ailesini tanıyor olması, davranışına ilişkin her türlü açıklamayı atlamasına olanak tanıyor ve ikilinin hem ilginç hem de belirsiz, aynı zamanda “derin” bir konuşma yapmasına olanak tanıyor. Yazılarındaki bu gerçekçilik eksikliği, açıkça kusurlu karakterlerle dolu bir dizide çok belirgindir. Claire’in yazıları 2. sezonda dikkate değer olsa da, televizyonun mükemmel sezonuna zarar vermek için yeterli değildi ve ona gelişmesi için yer bıraktı. Carmy ile yaşadığı anlaşmazlıktan sonra muhtemelen sonsuza dek ortadan kaybolmayacak. Claire geri döndüğünde Ayı 3. sezonda Carmy ile olan ilişkisi, ister romantik ister arkadaş canlısı olsun, kendi karakterini geliştirdiği ve Carmy’nin davranışlarının onun üzerindeki etkisi ele alındığı sürece hoş bir katkı olacaktır. Diğer karakterler gibi doğrudan restoranın etrafında dönmese de onun hayatı hakkında daha fazla şey öğrenmek harika olurdu.
Özet
Claire, Ayı’nın Diğer Karakterlerine Göre Az Gelişmiş
The Bear Sezon 3’ün Claire’e Daha Fazla Derinlik (ve Arka Hikaye) Vermesi Gerekiyor
Popular Articles
Latest Articles
Other Articles