(İmaj kredisi: Capcom)
Capcom, oyunlarını çağdaş hayatta kalma korkularıyla aynı çizgiye getirerek Resident Evil 2 ve 3’ü modern konsollar için yeniden yapma konusunda çok iyi bir iş çıkarsa da, grafiksel olarak eskimeleri çok uzun sürmeyecek. PS5 ve Xbox Series X piyasaya çıkmadan kısa bir süre önce piyasaya sürüldü (Resident Evil 2 remake 2019’da piyasaya sürüldü, 3’ü ise 2020’de geldi), ışın izleme ve 4k çözünürlükleri kaçırdılar.
Bu bağlantı noktaları, Resident Evil’in alevin yanmasını yeni nesil konsollarda tutmanın basit bir yoludur. Resi 2’nin yeniden çevriminin kritik ve ticari başarısı göz önüne alındığında, bu portlar kek gibi satılırsa şaşırmazdık. Geliştirme aşamasında olduğu söylenen Resident Evil 4 remake’i ekleyin ve yakında ekranlarımızda çok sayıda yüksek çözünürlüklü parazit görebiliriz.
Yine de geçmiş Resi oyunlarını güncel tutmak için yalnızca Capcom’a güvenmek zorunda değiliz. Bir hayran projesi, Resident Evil: Code Veronica’yı son remake’lerin öykünmesiyle yeniden yapıyor ve bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor.
Capcom, bu mükemmel Resident Evil oyunlarının PS5 ve Xbox Series X’e çıkması için kesin bir çıkış tarihi paylaşmadı, ancak yıl sonuna doğru onları yakalayabileceğimizi düşünüyoruz. Capcom’un önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı paylaşacağını (ve belki de Resident Evil 4 Remake’i bile duyuracağını) umuyoruz.
Resident Evil 2 remake’lerindeki en iyi fırsatlar için aşağıya göz atın, böylece bu yılın ilerleyen zamanlarında düştüğünde bu ücretsiz yeni nesil yükseltmeye hazırlanabilirsiniz.