![Recalbox 9 Retro Arcade’i Raspberry Pi’ye Getiriyor](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-11:53/Recalbox 9 Retro Arcade’i Raspberry Pi’ye Getiriyor.jpg)
20. yüzyılın sonlarında, video oyunları bir meraktan gelişen bir sektöre dönüştü. O ilk yıllarda, en iyi grafiklerin elde edildiği tek yer atari salonuydu. O günler çoktan geride kaldı, ancak Raspberry Pi ve en son teknoloji sayesinde onları retro ev konsollarıyla yeniden yaşayabiliriz. Recalbox 9 sürümü.
Recalbox 9’daki yenilikler neler?
- Artık Raspberry Pi Zero 2 W için RetroFlag GPi Case 2W ile uyumludur.
- Bluetooth, ses ve denetleyici bağlantılarının iyileştirilmiş kullanımıyla yeniden yazıldı.
- Modern televizyonlarda eski tarz bir CRT görünümü vermek için retro gölgelendiriciler.
- DosBox Pure aracılığıyla Windows 95 ve 98 emülasyonu.
- Bir iGPU’ya ve ayrılmış GPU’ya sahip PC kullanıcıları, en iyi performans için Recalbox 9’un varsayılan olarak GPU olduğunu göreceklerdir.
- Tam değişiklik günlüğü mevcut Burada.
Recalbox, 100’den fazla farklı ev konsolunu ve oyun salonu kabinini oynama yeteneği sunan, hepsi bir arada bir retro oyun konsolu aracıdır. Recalbox kullanılabilir Raspberry Pi 4 ve Zero 2 W ile veya eskiyi yeniden kullanan bizler için bilgisayar donanımı; 10 yıllık bilgisayarı yeniden kullanmak için bir görüntü indirebilirsiniz.