![O ilimizde değerliydi daha da değerli oldu! Topraktan su gibi petrol akıyor: Çok yakında bir müjde daha gelebilir](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-09:53/O ilimizde değerliydi daha da değerli oldu! Topraktan su gibi petrol akıyor: Çok yakında bir müjde daha gelebilir.jpg)
Ülkenin bazı bölgelerinde petrol aramaları yapılırken o ilimizden müjde geldi. Halihazırda değerli olan ilimiz bu haberle daha değerli hale geldi. Öte yandan çok yakında yeni bir müjde daha gelme ihtimali bulunuyor. İşte konuya ilişkin detaylar…
HABER: ZEYNEP ORHAN
Diyarbakır’da petrol araması çalışmaları yapılırken bir yandan da faaliyetteki kuyularda üretim yapılıyor. Türkiye Petrolleri A.O’nun (TPAO) sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalarda ise yeni saha arama çalışmalarının yapıldığı ve yeni tespit edilen lokasyonlarda sondajın başladığı açıklandı. Bu kapsamda her an yeni bir müjde gelmesi bekleniyor.
TPAO, resmi sosyal medya hesabı üzerinden petrol çalışmalarına ilişkin yeni bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda 3.130 metre derinliğe inileceği söylenirken paylaşımın tamamında şunlara yer verildi:
“Cudi-Gabar Dağı bölgesinde yeni saha arama çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Farklı lokasyondaki yeni bir yapıyı test etmek üzere Kapanlı-1 sondajına bugün başlıyoruz.
Hedefimiz 3.130 metre
Şırnak’taki mevcut sahalarımıza yenilerini eklemek ve hidrokarbon kaynaklarımızı ekonomimize kazandırmak için dağ-taş, gece-gündüz ve yaz-kış demeden görevdeyiz.”