![Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tamamlandı](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-18:40/Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tamamlandı.jpg)
ÖSYM, Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, Ankara'da 3 bin 655 adayın katılımıyla gerçekleştirildi. Sınavın temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarının yüzde 10'u da ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS 2. Dönem) Ankara'da 3 bin 655 adayın katılımıyla yapıldı. Sınav, 10 bina ve 128 salonda gerçekleştirilirken, emniyet görevlisi dahil 386 kişi görev aldı.
Öte yandan, sınavın temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarının yüzde 10'u ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.
Ayrıca, sınava başvuran adaylar, soruların tamamına ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 10 gün süreyle erişebilecek.
MEB görevde yükselme sözlü sınav tarihleri belli oldu
Öğretmenlik kariyer sınavı sonuçları açıklandı