![Hatayda prefabrik ev kül oldu: 2 çocuk hayatını kaybetti](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-21:05/Hatay'da prefabrik ev kül oldu: 2 çocuk hayatını kaybetti.jpg)
Hatay'ın Samandağ ilçesinde prefabrik evde çıkan yangında anne, bir çocuğunu alıp çıkmayı başarırken, 4 ve 1 yaşlarındaki iki kardeş hayatını kaybetti. Yangının elektrik kablosundan çıktığı tespit edildi.
Hatay'ın Samandağ ilçesi Sutaşı Mahallesi'nde, Suudi Arabistan'da çalışan Abdullah Hüzmeli'nin evinin bahçesine yaptığı, eşi Zeynep Hüzmeli ve 3 çocuğunun yaşadığı prefabrik evde, gece saatlerinde yangın çıktı. 1 yaşındaki kızı Duru ile bulunduğu evden çıkmayı başaran Zeynep Hüzmeli, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.
İhbar üzerine bölgeye sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında İsacan (4) ve kardeşi Doğa'nın (1) yaşamını yitirdiği belirlendi.
Çocukların cenazesi, Hatay Adlı Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Doğa ve Duru'nun ikiz oldukları öğrenildi.
Elektrik kablosundan çıktığı değerlendirilen yangınla ilgili inceleme sürüyor.
Hastane inşaatında yangın: 5 işçi kurtarıldı
Pendik'te sitede yangın! Yaşlı kadın hayatını kaybetti