![Tam 650 yıllık! Tekirdağda el yazması incil ele geçirildi](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-22:24/Tam 650 yıllık! Tekirdağ'da el yazması incil ele geçirildi.jpg)
Tekirdağ'da tarihi eser kaçakçılarına ait ihbar gelince Jandarma bir evde arama çalışması düzenledi. Çerkezköy ilçesinde yapılan operasyonda tam 650 yıllık olduğu değerlendirilen el yazması İncil ele geçirildi. Ev sahibi gözaltına alındı.
İl Jandarma Komutanlığı ve Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmada ilçenin Gültepe Mahallesi’nde bir evde tarihi eser bulundurulduğu belirlendi.