![Narlıdere Belediyesi Psikolojik Danışma Birimi’nden çocuğu okula başlayacak ailelere tavsiyeler](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-14:31/Narlıdere Belediyesi Psikolojik Danışma Birimi’nden çocuğu okula başlayacak ailelere tavsiyeler.jpg)
Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi bünyesinde hizmet veren Psikolojik Danışma Birimi Sorumlusu Psikolog Ayça Gül Danış, okula yeni başlayacak çocuklar ve aileleri için tavsiye niteliğinde bir rehber hazırladı.
Danış, “Genellikle çocuklar uyum sürecini ortalama 3 haftada tamamlarlar. Çocuğunuzun daha uzun süre uyum sağlayamayacağını düşünüyorsanız çocuğunuzu karşılaştırmadan, korkutmadan, paniğe kapılmadan bir uzmana başvurmanız faydalı olacaktır” diye konuştu.