![Konyanın John Wickini dünyanın dört bir yanından arıyorlar! Konyalı John Wicki görenler bir daha bakıyor](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-07:23/Konya'nın 'John Wick'ini dünyanın dört bir yanından arıyorlar! Konyalı John Wick'i görenler bir daha bakıyor.jpg)
Sosyal medyada Konyalı John Wick olarak tanınan Ömer Aslan, şehrinde popüler hale geldi! Öyle ki dünyanın dört bir yanından onu arıyorlar! Konyalı John Wick'i görenler dönüp bir daha bakıyor...
Konya'nın sakin sokaklarında, beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan 39 yaşındaki Aslan, John Wick'e olan benzerliğini keşfetmenin hikayesini anlattı. 10 yıldır Karaman'da öğrencilere sporu sevdirmeye çalışan Aslan, 2021'de İstanbul Eminönü'nde tesadüfen karşılaştığı ilgiyle şaşkına döndü.
Eminönü'nde dolaşırken insanların fotoğraf çektirme isteğiyle karşılaşan Aslan, yakındaki bir film setinde çekim yapan İranlı bir yönetmenin dikkatini çekince, Keanu Reeves'e olan benzerliğini fark etti. Bu tesadüfi keşif, zaman içinde Aslan'ın tarzını ve imajını John Wick karakterine dönüştürmesine yol açtı.
Konya'nın sokaklarında "Konyalı John Wick" olarak tanınan Aslan, çevresindekilerin ilgisiyle karşılaşınca konuyu araştırmaya karar verdi. Yaptığı internet araştırması sonucunda, Keanu Reeves'e olan benzerliğiyle sosyal medyada dikkat çeken bir fenomen olduğunu keşfetti.
Aslan, "Konyalı John Wick" adı altında çektiği videolarla genellikle Konya'nın ve Karaman'ın kültürel değerlerini tanıtmaya çalışıyor. Videoları, sadece yerel değil, aynı zamanda yurt dışından da ilgi görüyor. Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Konya şivesinden kaynaklanan birçok ilginç yoruma maruz kaldığını belirtti.
"İnsanlar genellikle, "Bu adam John Wick'e benziyor ama şive Konyalı. Dublaj mı yapıyorlar acaba.' diye yorumlar yapıyor. Yurt dışından, Kanada'dan, Belçika'dan, Almanya'dan ulaşanlar oluyor." diyen Aslan, birçok kişinin kendisini gerçekten John Wick sanarak fotoğraf çektirmek istediğini anlattı.
Aslan'ın şivesi, özellikle videolarına farklı bir enerji katıyor. Kendi şivesini yaşatmaya önem veren Aslan, "Ben şivenin yaşaması taraftarıyım. Bu bizim bir yapı taşımızdır. Şive kullanmak hoşuma gidiyor. Anadolu kültürünü de bu şekilde tanıtmaya çalışıyorum." dedi.